Pracownia Endoskopowa

Home / Pracownia Endoskopowa

TELEFON:

Rejestracja do poradni telefoniczna od godziny 10:30

+48 68 419 75 91

LOKALIZACJA:

  • Krosno Odrzańskie – budynek „A” parter

PERSONEL:

LEKARZ :

  • lekarz specjalista chirurgii ogólnej Witold Grabowski
W Pracowni Endoskopowej prowadzone są zabiegi: gastroskopii oraz kolonoskopii.

Zabieg gastroskopii polega na wprowadzeniu  rury endoskopu zaopatrzoną na końcu w kamerę, co pozwala na uwidocznienie na ekranie monitora oglądanych narządów. Dzięki wykonaniu gastroskopii możliwe jest wykrycie u badanego ewentualnych zmian chorobowych, pobranie do badania wycinków, a nawet wykonanie pewnych leczniczych zabiegów endoskopowych.

Zabieg kolonoskopii polega na  wprowadzeniu przez odbyt do jelita grubego miękkiego giętkiego narzędzia (kolonoskopu), dzięki któremu jest możliwe obejrzenie śluzówki jelita grubego. Badanie kolonoskopowe pozwala wykryć polipy, które pozostawione bez leczenia mogą przekształcić się w nowotwór jelita grubego. Kolonoskopia jelita grubego jest wskazana, gdy występuje biegunka, krwawienie z odbytu, a także zaparcia.

 

UWAGA! Wyniki badania są wydawane przez lekarza bądź pielęgniarkę w pracowni endoskopowej. Dlatego prosimy zapoznać się z godzinami przyjęć lekarza, aby móc odebrać wynik.

Po dokonaniu rejestracji należy zapoznać się i wypełnić poniższe dokumenty i w dniu zabiegu dostarczyć je do Pracowni Endoskopii ! 

Materiały do pobrania:

WYWIAD EPIDEMIOLOGICZNY

GASTROSKOPIA formularz zgody

PRZYGOTOWANIE DO GASTROSKOPII

KOLONOSKOPIA formularz zgody

PRZYGOTOWANIE DO KOLONOSKOPII