Prezes zarządu Zachodniego Centrum Medycznego, wraz z Powiatowym Urzędem Pracy, zorganizowali na terenie szpitala szkolenia dla pracowników administacji oraz pielęgniarek, położnych i rejestratorek medycznych.

Kadra medyczna dowiedziała się m.in. jak profesjonalnie rozmawiać z pacjentem oraz jakie wymagania stawia im etyka zawodowa i związana z nią tajemnica.

Rejestratorki medyczne odbyły szkolenie dotyczące zasad udostępniania dokumentacji medycznej, obsługi korespondencji i ustawy o ochronie danych osobowych zarówno tych zwykłych, jak i wrażliwych.

Pielęgniarki pracujące w naszej placówce, uczestniczyły w kursie EKG, szczepień ochronnych i leczenia ran.

Seminaria prowadziła głównie Barbara Młynek, która przyjechała do nas aż z Częstochowy. W pracy pomagali jej zarówno specjaliści z danej dziedziny medycyny, jak i prawnicy, którzy dokładnie omawiali sens i znaczenie konkretnych ustaw.

Pozostaw odpowiedź

Twój email nie bedzie publikowany.